Kupuj na raty
Raty Santander Consumer Bank S.A.
Dołącz do nas na FB
Szybki kontakt

MEBLOSTYL
Mirosław Sroka

e-mail: biuro@e-meblostyl.pl
tel.: 603 683 770

Siedziba firmy:
ul. Kwiatowa 16
63-645 Łęka Opatowska

Salon:
ul. Opolska 23a
47-120 Zawadzkie

Co powinno znaleźć się w pokoju nastolatka? Niezbędne meble młodzieżowe

Strona główna » Blog » Co powinno znaleźć się w pokoju nastolatka? Niezbędne meble młodzieżowe

Nastolatek, który dorasta i pomału staje się młodym dorosłym potrzebuje swojej własnej przestrzeni. Pokój dziecka powyżej czternastego roku życia stanowi dla niego swego rodzaju kryjówkę przed rodzicami – miejsce, w którym będzie mógł się zarówno zrelaksować, jak i skupić na nauce. Jako, że pokój nastolatka musi spełniać te dwie funkcje ważne jest, aby znajdowały się w nim wszystkie niezbędne meble młodzieżowe. Jednak co tak naprawdę potrzebne jest w pokoju dorastającego, młodego człowieka?

meble młodzieżowe

Najważniejszym meblem w pokoju nastolatka, dziecka i dorosłego jest łóżko. Może być ono standardowym łóżkiem sypialnianym lub rozkładaną kanapą. W pokoju nastolatka najlepiej sprawdza się druga opcja. Rozkładany mini narożnik lub wygodna kanapa to mebel, który znajdzie swoje zastosowanie zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Popołudniami może służyć jako miejsce do oglądania telewizji lub wygodne siedzisko podczas spotkań ze znajomymi, a wieczorem jako strefę odpoczynku i regeneracji siły na następny, długi dzień.

Zaraz po łóżku najważniejszym meblem w pokoju nastolatka jest biurko. To przy nim dziecko wykonuje zadania domowe, uczy się do sprawdzianów i notuje najważniejsze informacje. Ważne jest zatem, aby biurko miało odpowiednią wielkość i wysokość dostosowaną do dziecka. Do strefy nauki zalicza się także fotel. Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele foteli obrotowych, które dostosowują się do kształtu kręgosłupa, dzięki czemu zapewniają odpowiednią postawę osoby siedzącej. W strefie nauki ważne są również dodatkowe elementy, takie jak lampka, szufladki do segregacji dokumentów i inne, podobne przedmioty.

Ostatnia, jednak nie najmniej ważna, jest strefa relaksu. Przez tą nazwę rozumie się meble takie jak półki, komody i szafki, w których nastolatek może trzymać najważniejsze dla siebie przedmioty. W zależności od rozmiaru pokoju dorastającego człowieka, w pomieszczeniu mogą znajdować się meble o różnej wielkości, mieszczące ulubione książki, sprzęt elektroniczny, gry oraz inne, niezbędne rzeczy. Ważny jest wybór mebli, które posiadają dużo szuflad oraz schowków i wystarczą na długi czas, utrzymując ciężar ubrań oraz pozostałych przedmiotów.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku pokoju nastolatka będzie wybór zestawu mebli. Meble systemowe utrzymane są w jednym stylu i takiej samej kolorystyce, dzięki czemu tworzą razem interesującą przestrzeń, całkowicie utrzymaną w guście dorastającego człowieka. Wszystkie elementy, które powinny znaleźć się w pokoju nastolatka można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Zapewniamy nowoczesne szafy, łóżka i biurka.

Meble:

WAŻNE:

MEBLOSTYL
Mirosław Sroka
ul. Kwiatowa 16
63-645 Łęka Opatowska
Wielkopolska

KONTAKT:
kom.: 603 683 770
e-mail: biuro@e-meblostyl.pl

DANE FIRMY:
CEIDG: kliknij tutaj
NIP: 619 139 81 45
REGON: 251 003 998