Kupuj na raty
Raty Santander Consumer Bank S.A.
Dołącz do nas na FB
Szybki kontakt

MEBLOSTYL
Mirosław Sroka

e-mail: biuro@e-meblostyl.pl
tel.: 603 683 770

Siedziba firmy:
ul. Kwiatowa 16
63-645 Łęka Opatowska

Salon:
ul. Opolska 23a
47-120 Zawadzkie

Wybór krzeseł barowych przy otwartej kuchni

Strona główna » Blog » Wybór krzeseł barowych przy otwartej kuchni

Moda na dany styl wnętrz zmienia się niemal tak dynamicznie jak w przypadku ubrań i dodatków. Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze trendy w postaci niebanalnych wzorów, kolorów i motywów przewodnich. W przypadku stylu mieszkań, od dawna dużą popularnością cieszy się otwarta kuchnia z wyspą i połączeniem z salonem. Takie rozwiązanie jest bardzo oryginalne, jednak często może prowadzić do dylematów związanych z wyborem między innymi krzeseł barowych i akcentów kolorystycznych. Co zatem warto wiedzieć przed wybraniem się na zakupy?

krzesła barowe

Najważniejsze przy poszukiwaniach odpowiednich stołków barowych przy otwartej kuchni jest to, aby dopasować ich styl do reszty mebli znajdujących się zarówno w kuchni, jak i salonie. Krzesła barowe dostępne na rynku wykonane są z różnych materiałów, przez co mają swój własny, unikatowy styl. Obecnie można wybierać spośród stołków wykonanych całkowicie z drewna lub z połączenia drewna i materiału czy też plastiku. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego warto wcześniej zwrócić uwagę a to, na czym najbardziej zależy domownikom – wyglądzie, jakości czy może łatwości w czyszczeniu.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór stołka drewnianego z tapicerowanym obiciem. W ten sposób posiadając kolorową kuchnię, na przykład w odcieniach czerwonego lub zielonego, obicie można dopasować kolorystycznie do niej, a drewno do mebli w salonie. Takie rozwiązanie jest jednym z najmodniejszych i zapewni płynne przejście stylistyczne z jednego pomieszczenia do drugiego.

Jeśli jednak tapicerowane meble nie są do końca w guście domowników, a kuchnia jest drewniana, a nie kolorowa, dobrym pomysłem będzie zakup dębowego krzesła w kolorze białym lub czarnym. Przedmioty w tych odcieniach zawsze pasują do pomieszczeń, niezależnie od tego w jakim stylu są one utrzymane. Jest to rozwiązanie najbardziej standardowe i klasyczne.

Krzesła barowe dostępne w sklepach różnią się od siebie nie tylko stylem, ale także rozmiarem. Dostosowanie wysokości krzeseł powinno odbywać z uwagą na wymiar wyspy. Najczęściej stołki barowe posiadają około metra wysokości, jednak mogą być one wykonane na zamówienie, według własnych wymiarów. Daje to duże możliwości, w szczególności w przypadku mebli wykonywanych w całości według własnej wizji i projektu.

Przed wyborem jednego zestawu krzeseł warto jest dobrze się zastanowić, a także zwrócić uwagę na jakość. Często stołki barowe wykonane w całości z drewna są trwalsze i lepiej radzą sobie z ciężarem ciała. Pomimo to, decyzja powinna być indywidualna.

Meble:

WAŻNE:

MEBLOSTYL
Mirosław Sroka
ul. Kwiatowa 16
63-645 Łęka Opatowska
Wielkopolska

KONTAKT:
kom.: 603 683 770
e-mail: biuro@e-meblostyl.pl

DANE FIRMY:
CEIDG: kliknij tutaj
NIP: 619 139 81 45
REGON: 251 003 998